competition_info=""

logo

ŻYJ AKTYWNIE

Wczesna wiosna to też dobry czas na rower. Wystarczy odpowiednio się przygotować

Wiosna coraz śmielej wypycha zimę, więc coraz więcej osób wraca do aktywności na świeżym powietrzu. Niedługo wypełnią się m.in. trasy rowerowe. Niektórzy będą jeszcze jeździli w szalikach, a inni w krótkim rękawku Jak ubrać się wiosną na rower, żeby było odpowiednio.

 

Mądrze, nie znaczy grubo

Wiosna to taka pora roku, że czasem świeci słońce, czasem pada deszcz, czasem jest zimniej, czasem cieplej, ale tak naprawdę to aura może zaskoczyć w każdym momencie? Trzeba się mądrze ubrać. Mądrze nie znaczy w tym momencie, że grubo i w wiele warstw. Zazwyczaj amatorzy pedałowania w takich chwilach popełniają kardynalny błąd – przegrzewają się.

 

Termoaktywnie i ciepło
Na pewno przy amatorskim uprawianiu sportu nie potrzeba superprofesjonalnego sprzętu, ale termoakatywna koszulka, która zapewni dobrą wentylację ciała i utrzyma suchą powierzchnię skóry przyda się każdemu. Możesz wybrać zwykłą lub wyposażoną w kieszeń, gdzie schować batonik ratujący przed wilczym głodem w czasie pedałowania.

 

Co jeszcze się przyda?
Warto mieć też rękawiczki, bo przy dłuższej jeździe w niezbyt jeszcze wysokich temperaturach palce mogą odczuć chłód powietrza. Do tego zabierz bufkę lub bandankę, by chronić szyję i ewentualnie głowę pod kaskiem (wygodniejsze niż czapkę). Wiosną przydadzą się też długie spodnie z lycry, a przy niższych temperaturach nie można pogardzić cienkim windstopperem. 

 

Źródło: https://facet.wp.pl/jak-ubrac-sie-wiosna-na-rower-6002213060313729a

  • OCEŃ

REKLAMA

Zdjęcie reklamy
}