competition_info=""

logo

ŻYJ AKTYWNIE

Trener na kłopoty. Jose Mourinho przewidział, że wróci do pracy przed końcem roku!

Trener na kłopoty. Jose Mourinho przewidział, że wróci do pracy przed końcem roku!

 

Jose Mourinho zastąpił Mauricio Pochettino w Tottenham Hotspur i ma rozwiązać kłopoty Kogutów.

 

Mourinho nie ukrywał niedawno, że jest... zatrudniany przez kluby z problemami. - Zawsze jest tak samo. Obejmuję zespoły, które mają problemy. Kiedy poszedłem do Realu Madryt, to dlatego, że miał poważne kłopoty. Kiedy objąłem Manchester United, to dlatego, że popadł w tarapaty. Umowę z Chelsea za pierwszym razem podpisałem, ponieważ nie mogła wygrać ligi od 50 lat. Za drugim – ponieważ zespół zniknął z czołówki i ponownie chciał być wielki – wyliczał Portugalczyk i prognozował, że jeszcze w tym roku, ktoś może go potrzebować. Zgłosił się Tottenham.

 

"Okazał się nim prezes Kogutów Daniel Levy, który dłużej nie mógł patrzeć na wyniki i grę Tottenhamu. Zespół byłego już menedżera Mauricio Pochettino znajduje się na 14. miejscu w tabeli. Licząc również poprzednie rozgrywki, w 24 ostatnich spotkaniach ligowych wywalczył zaledwie 25 punktów. Średnią niewiele ponad punkt na spotkanie mogą mieć zespoły broniące się przed spadkiem, a nie te rywalizujące o najwyższe cele, dlatego Levy zdecydował się na zmianę, zanim czołówka ligi na dobre odskoczy londyńczykom. Aktualnie strata do czwartego miejsca wynosi 11 punktów. W poprzednim tygodniu szef klubu wezwał Pochettino na rozmowę i zasugerował mu, by ten sam zrezygnował. Argentyńczyk odmówił, dlatego Levy nie miał innego wyjścia – we wtorek wieczorem zwolnił szkoleniowca. Tak skończyła się piękna, pięcioletnia era Pochettino w północnym Londynie" - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

 

Z Pochettino Koguty nie zdobyły co prawda żadnego trofeum, ale były w finale Ligi Mistrzów i 3 razy z rzędu, co nie zdarzyło się od lat 60-tych poprzedniego wieku, finiszowały w lidze na podium. Pochettino uznawano za jednego z najlepszych trenerów świata i łączono m.in. z Manchesterem United oraz Realem Madryt. Teraz Argentyńczyk na chwilę wylądował jednak na bezrobociu.

 

Kibice Kogutów nie wiedzą sami, co jest lepsze. Część uważa, że zwolnienie Pochettino to błąd, inni, że konieczność. Podobnie podchodzą do kwestii zatrudnienia Mourinho. Tych nieprzekonanych do Portugalczyka uspokaja sam Levy, twierdząc, że klub nigdy nie miał tak utytułowanego trenera i tak dobrze znającego już specyfikę Premier League.

 

Mourinho dostał 15 mln funtów rocznie pensji i więcej z trenerów zarabia tylko Pep Guardiola, który w Manchesterze City ma 20 mln. W styczniu Mou nie potrzebuje ponoć wielkich transferów, ale wiele zależy od kilku spraw i podejścia do kwestii Christiana Eriksena, Toby'ego Alderweirelda i Jana Vertonghena, którym kończą się umowy i zostaną oni w klubie najdłużej do końca sezonu. A może Mourinho sprzeda ich zimą, by chociaż trochę zarobić na kolejne kadrowe ruchy?

 

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne/premier-league/jose-mourinho-dobry-na-klopoty-nowe-zadanie-to-odbudowac-tottenham/11m4d48

  • OCEŃ

REKLAMA

}