competition_info=""

logo

ŻYJ AKTYWNIE

Starcie wyblakłych potęg dla PGE Skry! Bełchatowianie rozbili Resovię!

Poprzedni sezon nie był udany ani dla PGE Skry Bełchatów, ani dla Asseco Resovii. Wcześniej starcia obu ekip elektryzowały kibiców, teraz w Plus Lidze są bardziej "gorące" rywalizacje. W Bełchatowie i Rzeszowie próbują jednak wstać i odbudować potęgę. Ostatni bezpośredni mecz pokazał, że bliżej do tego PGE Skrze.

W Bełchatowie skończyło się szybkim 3:0. PGE Skra wygrała 25:19, 25:23 i 25:21. Rzeszowianie nie mieli za wiele do powiedzenia na parkiecie i zawiedli. Zespół Piotra Gruszki pojechał zresztą osłabiony, bo do leczącego uraz dłoni Marcina Możdżonka dołączył teraz Zbigniew Bartman. Atakujący Asseco Resovii przed meczem doznał kontuzji łydki i oglądał spotkanie zza band reklamowych.

Bełchatowianie grali lepiej, a goście szarpali się o każdy punkt. Niby w II secie byli bliscy sukcesy, obronili nawet dwa setbole, ale skończyło się porażką. Na początku III seta też było nieźle, ale też nie udało się wygrać.

Resoviacy na zwycięstwo w Bełchatowie czekają już od trzech lat. Od tamtej pory kolejne cztery spotkania kończyły się porażkami z bilansem setów 1:12.