competition_info=""

logo

ŻYJ AKTYWNIE

Sporty ekstremalne, o których istnieniu nie miałeś pojęcia!

Sporty ekstremalne kolajrzą się przeważnie ze skokiem ze spadochronem lub z nurkowaniem, ale te już dawno spowszedniały. Coraz popularniejsze są inne sporty. Np. Wall trampoline, bossaball, skyaking, surfowanie po wulkanie. Nie słyszeliście, to przeczytajcie. 

Bossaball

To gra przypominająca siatkówkę, ale grać można też nogami i głową, jak w piłce nożnej. Trzeba być nieźle wygimnastykowanym, bo lata się wysoko. W końcu gra się na wielkiej trampolinie! Wymiany są niezwykle efektowne i męczące.

Wall trampoline
Skakanie na trampolinie w ogrodzie to dziecinna igraszka. Tu skacze się z ogromnej ściany na wielką trampolinę i trzeba wrócić na ścianę po wykonaniu akrobacji. Można się nieźle połamać, ale ile jest satysfakcji, gdy po odbiciu wraca się do punktu wyjścia.

Flyboarding
Skoki nad wodą nie są zarezerwowane dla delfinów. Dzięki flyboardingowi każdy może unieść się nad taflę. Nawet do 15 metrów nad. Szaleństwo jest ekstremalne. 

Surfowanie po wulkanie
Śnieg jest passe. Prawdziwi mistrzowie deski wskoczyli na wulkany. Czynne. Ucieczka przed lawą? To byłaby dodatkowa atrakcja!

Skyaking
Skok ze spadochronem jest fajny, ale gdyby tak skoczyć w kajaku, ,,popływać" w powietrzu i wylądować w wodzie?

Parasledding
30 metrów nad śniegiem na skuterze? Jasne. Wystarczy odpowiednia paralotnia i prędkość, a po chwili płozy będą już w powietrzu. 

Rope Jumping
Skoki na bungee to już przeżytek?
To wyskocz na linie. Adrenalina sięgnie maksymalnego poziomu.

Ekstremalne prasowanie
Obowiązki domowe typu prasowanie to dopiero sport ekstremalny dla wielu mężczyzn, ale może gdyby dać im spadochron i z deską oraz żelazkiem wyrzucić z samolotu?

Monocyklem daleko od chodników
Rowerem ze stromych szczytów jeździ coraz więcej śmiałków, ale na jednym kole wciąż garstka. Trzeba mieć mocne nogi, trzymać równowagę i... nerwy na wodzy.

 

Żródło: http://www.sport.pl/ekipa-ekstremalna/56,145940,18983723,9-sportow-ekstremalnych-o-ktorych-istnieniu-prawdopodobnie.html

  • OCEŃ

REKLAMA

}