competition_info=""

logo

ŻYJ AKTYWNIE

Rusz się wiosną. Cztery najbardziej popularne aktywności na pozimowy rozruch

Od dawna wiadomo i jest to potwierdzone przez naukowców, że aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu podnoszą efektywność pracy i nauki. A nadchodząca wiosna to idealny czas na to, by ruszyć w teren i się zacząć ruszać. Wybierz jedną z czterech wiosennych aktywności.

 

Wsiądź na rower

 

Nie trzeba wcale dużo kombinować, by zażyć trochę ruchu. Wystarczy np. zrezygnować z dojeżdżania samochodem lub komunikacją miejską i przesiąść się na rower. Oszczędność kilku złotych na paliwie lub bilecie to jedno, a lepsze samopoczucie i forma to drugie. Wielu pracodawców zauważa ten trend i przygotowuje pracownikom specjalne parkingi dla jednośladów. 

 

Po prostu się przejdź

 

Inną opcją są... spacery w ciągu dnia. Pracownicy firmy Young Digital Planet z Gdańska zostali testerami takiego rozwiązania. Kilka razy w tygodniu, w ciągu pracy, będą mieli możliwość odbywania spacerów i ruchu na świeżym powietrzu. Ma to wpłynąć na osiąganie przez nich jeszcze lepszych efektów. - Aktywność fizyczna i możliwość regularnego spędzania czasu na świeżym powietrzu jest jednym z wielu istotnych czynników wpływających na nasze samopoczucie, a także efektywność nauki i pracy. Inicjatywą EduAktywacja chcemy zachęcać do zwrócenia na to większej uwagi – mówi Jolanta Gałecka z firmy Young Digital Planet.

 

Moda na bieganie

 

Najpopularniejszą aktywnością wśród Polaków pozostaje od kilku lat bieganie. Wiosną zapełniają się alejki w parkach, ścieżki w lasach, chodniki. Wszyscy próbują zgubić zbędne kilogramy lub poprawić kondycję. Popularność biegów można zmierzyć też frekwencją na wszelkiej maści biegach. – Bieganie staje się w Polsce równie popularne, jak w innych krajach Europy czy świata. Widać to przede wszystkim po rosnącej frekwencji na różnego rodzaju imprezach biegowych, na które zapisują się zarówno młodzi, jak i starsi, a nawet całe rodziny - mówi Maciej Brzozowski z agencji Live, dyrektor imprezy Orlen Warsaw Marathon. Skąd popularność biegania? To uniwersalny sport. Nie trzeba mieć żadnego wyjątkowego sprzętu, można zaplanować sobie trening indywidualnie i gdziekolwiek się chce.

 

Trochę rywalizacji nie zaszkodzi

 

Wiosną oprócz biegów następuje też wysyp różnego rodzaju lig amatorskich. Można zapisać się np. do rywalizacji w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce. - Możliwość pogrania w piłkę z grupą znajomych daje naprawdę wiele radości, zwłaszcza gdy wcześniej wiele godzin spędziło się siedząc przed komputerem w pracy, a na dworze wreszcie zrobiło się ciepło. Zmagania ligowe pozwalają odreagować po męczącym dniu i w pewnym sensie są rodzajem odpoczynku. Poza tym wieczorne mecze to świetny pretekst do spotkania z wiecznie zabieganymi kolegami – tłumaczy jeden z zawodników drużyny walczącej o zwycięstwa w lidze piłkarskiej.

 

Źródło: https://www.fit.pl/wellness/4-wiosenne-aktywnosci-ktore-zwieksza-twoja-efektywnosc/3215/

  • OCEŃ

REKLAMA

Zdjęcie reklamy
}