competition_info=""

logo

ŻYJ AKTYWNIE

Nawodnienie latem? Mamy sposoby!

Człowiek to nie wielbłąd - pić musi. Taki hasła można zobaczyć na murach wielu polskich miast. I trudno się z nimi nie zgodzić, jeśli nie uwzględniać, co autorzy mieli rzeczywiście na myśli.

Autorów tych haseł można nazwać degustatorami, miłośnikami, smakoszami wszelkich trunków alkoholowych. Tymczasem należy oczywiście pić i to dużo, ale wody! Szczególnie latem. 

Organizm dorosłego człowieka składa się w około 70% z wody (utrata 20% to już odwodnienie). By dobrze funkcjonować musimy mu tej wody dostarczać. W jaki sposób? Pijąc. najlepiej wodę wysoko zmineralizowaną, bogatą w sole mineralne. Dzięki temu będziemy pewni, że woda dotrze do każdego zakątka organizmu. 

W czasie upałów tracimy nawet do 1,2 litra potu na godzinę. A w czasie intensywego wysiłku fizycznego nawet 3 litry w czasie godziny. Dlatego wodę trzeba mieć przy sobie bez przerwy. Nie wybierajcie soków, napojów gazowanych, alkoholu i innych wynalazków. Dobrej jakości woda załatwi wszystkie sprawy. Nie tylko gasi pragnienie, transportuje składniki mineralne do każdej komórki, nawadnia organizm, poprawia metabolizm, wpływa na wygląd skóry (spłyca zmarszczki), zapobiega chorobom serca ale także pomaga doraźnie przy zaparciach, biegunce czy wymiotach. Woda to podstawowy i najlepszy składnik nawodnienia latem naszego organizmu.

 

Źródło: http://lifeislife.pl/prawidlowe-nawodnienie-latem-co-pic/

  • OCEŃ

REKLAMA

}