competition_info=""

logo

ŻYJ AKTYWNIE

Fabiański wierzy w swój powrót na boisko w 2019 roku. „Wszystko zależy od tego, jak pójdzie, a jestem dobrej myśli”

Fabiański wierzy w swój powrót na boisko w 2019 roku. „Wszystko zależy od tego, jak pójdzie, a jestem dobrej myśli”

 

Łukasz Fabiański wypadł z gry z powodu kontuzji. Polski bramkarz reprezentacji oraz West Ham United nie ukrywa, że będzie starał się wrócić do gry tuż prze końcem roku.

 

- Powrót na okres świąteczno-noworoczny byłby w zasięgu, jeśli rehabilitacja przebiegłaby pomyślnie - mówi w wywiadzie dla WP SportoweFakty Łukasz Fabiański.

 

Fabiański wypadł z gry we wrześniu. Pauzuje od 28 września, gdy w spotkaniu z Bournemouth musiał opuścić boisko po 34 minutach. Potem bramkarz przeszedł operację stawu biodrowego i lekarze sugerowali, że do końca roku nie zagra. Fabiański szybko jednak dochodzi do zdrowia.

 

- Nie mam żadnego dyskomfortu w miejscu, gdzie była robiona operacja. Jestem naprawdę zadowolony - powiedział Fabiański. - Wydaje mi się, że wszystko goi się tak jak powinno. Trochę chodzę na siłownię, gdzie mam ćwiczenia koordynacyjne, bardziej takie dynamiczne sprawy. Wszystko przebiega bardzo dobrze - dodał.

 

- Plan jest taki, że pod koniec tego tygodnia wyjdę już na boisko poćwiczyć. W przyszłym tygodniu mam umówione spotkanie ze specjalistą, który mnie operował, i wtedy będę wiedział więcej. Albo da zielone światło, albo czerwone, jeśli chodzi o wejście na taki wyższy poziom obciążeń treningowych. Dlatego z kopaniem piłki wstrzymuję się do przyszłego tygodnia. Natomiast co do powrotu na boisko, to tak jak mówię - zobaczymy. Może się uda wrócić troszkę wcześniej. Wszystko będzie zależeć od tego, kiedy zacznę kopać piłkę i co się będzie działo - tłumaczył Fabiański i dodała, że jeśli rehabilitacja będzie przebiegała pomyślnie, to może wrócić do gry w okresie świąteczno-noworocznym.

 

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/855154/lukasz-fabianski-moze-wroce-szybciej-niz-planowalismy

  • OCEŃ

REKLAMA

}