competition_info=""

logo

NEWSY

Znakomita narciarka kończy karierę. Chce jeszcze pobić rekord

To będzie ostatni sezon Lindsey Vonn na alpejskich stokach. Wybitna amerykańska narciarka zapowiedziała zakończenie kariery po sezonie 2018-2019.

 

18 października Lindsey Vonn będzie obchodziła swoje 34. urodziny. Po stokach w zawodach najwyższej rangi ściga się od 18 lat, bo debiutowała jako 16-latka w Pucharze Świata w Park City. Amerykanka przez te wszystkie lata 4-krotnie sięgała po Kryształową Kulę w Pucharze Świata. Nie wychodziły jej jednak zjazdy olimpijskie. Jedyne złoto zdobyła w 2010 roku w Vancouver. Dwukrotnie była też mistrzynią świata.

 

Jeszcze przed odłożeniem nart na stojak Vonn może przejść do historii. Do tej pory wygrywała 82 razy w Pucharze Świata. Niedościgniony do tej pory rekord legendarnego Ingemara Stenmarka to 86 triumfów. Vonn już zapowiedziała atak na rekord, więc wystartuje we wszystkich zjazdach i supergigantach.

 

- Jeśli tego dokonam, to spełnię swoje marzenie. Jeśli mi się nie uda, to i tak będę sądziła, że mam za sobą wspaniałą karierę. Zwyciężyłam przecież w największej liczbie Pucharów Świata, jeśli chodzi o kobiety - powiedziała Vonn, która po zakończeniu kariery zajmie się biznesem i prowadzeniem fundacji.

 

źr. https://sport.radiozet.pl/Sporty-zimowe/Lindsey-Vonn-zapowiedziala-koniec-kariery.-To-jej-ostatni-sezon

  • OCEŃ

REKLAMA

}