competition_info=""

logo

NEWSY

Wywalczył brązowy medal, stracił go, odzyskał i... oddał

Na piękny i szlachetny gest zdobył się kajakarz Eivind Vold. Zdobył on brązowy medal mistrzostw świata w kajakarstwie, ale po starcie przyznał się do błędu, którego nikt nie zauważył i oddał brązowy medal.

W wyścigu na 5000 metrów zwyciężył Portugalczyk Fernando Pimenta, srebrny medal zdobył Rene Poulsen z Danii, a trzecie miejsce zajął Norweg Eivind Vold. Tuż za brążowym medalistą finiszował Hiszpan Javier Hernanz.

Tuż po wyścigu sędziowie zdyskwalifikowali Volda za ominięcie jednej boi, ale Norweg odwołał się od tej decyzji i ostatecznie stanął na podium, odbierając medal. Potem jednak zrzekł się krążka. Przyznał, że obejrzał materiał wideo i uznał, że sędziowie mieli jednak rację. W swoim wpisie na Instagramie symbolicznie przekazał medal Hernanzowi i podziękował wszystkim, od których dostał podziękowania.