competition_info=""

logo

NEWSY

Wyjątkowa walka o pas federacji WBA!

Anthony Joshua może pochwalić się trzema pasami mistrzowskimi, ale wkrótce jeden z nich może stracić. Organizacja WBA chce, by brytyjski bokser skrzyżował rękawice z Aleksandrem Powietkinem.

Joshua dostał niewiele czasu do namysłu. Obóz Brytyjczyka miał 24 godziny na odpowiedź, czy niepokonany pięściarz (21-0, 20 KO) powalczy z Rosjaninem (34-1, 24 KO). Powietkin to obowiązkowy pretenden do walki o pas WBA, bo to prawo zyskał po tym, jak w marcu pokonał Davida Price'a.

- Wysłaliśmy do zespołu Joshuy pismo dotyczące jego walki z Powietkinem. Ponad miesiąc czekamy na zakończenie negocjacji w sprawie potyczki z Wilderem, ale wygląda na to, że obóz Amerykanina nie odpowiedział na kontrakt. Dlatego chcemy ze skutkiem natychmiastowym ustalić termin walki Joshua - Powietkin - głosi oświadczenie prezesa WBA, Gilberto Mendozy.

Tymczasem Joshua chce walczyć o pas WBC z Deontay'em Wilderem (40-0, 39 KO). Przedłużające się negocjacje doprowadziły do presji ze strony WBA. 

Z obozu Joshuy płynęły głosy, że oni chcą się dogadać, ale ostatecznie do porozumienia nie doszło. Wszystko wskazuje na to, że walka Z Wilderem odbędzie się dopiero w 2019 roku, a w tym Joshua powalczył jednak z Powietkinem.

Źródło: https://sportowefakty.wp.pl/boks-zawodowy/763023/anthony-joshua-deontay-wilder-dopiero-w-2019-roku-promotor-brytyjczyka-stawia-sp

  • OCEŃ

REKLAMA

}