competition_info=""

logo

NEWSY

Włosi oszaleli. Krzysztof Piątek ma nawet własne lody!

We Włoszech od kilku miesięcy trwa piątkomania na punkcie Krzysztofa Piątka, który najpierw zachwycał regularnym strzelaniem goli w Genoi, a teraz robi to samo w AC Milan. Szaleństwo na punkcie Polaka doszło do takiego stopnia, że jedna z cukierni zadedykowała mu nawet jeden ze smaków lodów.

 

Lody w barwach AC Milan (czerwono-czarne) noszą nazwę ,,PUM PUM PUM KP19" i nawiązują jednoznacznie do Krzysztofa Piątka. ,,Pum pum pum" śpiewają kibice po każdym golu Polaka, który celebruje bramki wykonując gest rewolwerów, a KP to oczywiście inicjały napastnika. Do tego 19, czyli numer na koszulce. Cukiernicy żeby nie było jednak wątpliwości w pojemniku z lodami umieścili też zdjęcie polskiego napastnika.

 

Waniliowo-czekoladowe lody z polewą wiśniową można kupić nie w żadnej lodziarni w Mediolanie lub Genui, ale na południu Włoch. Na pomysł lodów wpadli szefowie kawiarni Salvatore Ravese z Gioia Tauro z regionu Kalabria.

 

 

Piątek we wszystkich rozgrywkach we Włoszech strzelił 26 goli w 28 meczach. Do Italii trafił latem 2018 roku z Cracovii.

 

Źródło: https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/Lody-o-smaku-Krzysztofa-Piatka-w-Mediolanie-ZDJECIE

  • OCEŃ

REKLAMA

}