competition_info=""

logo

NEWSY

Wielki wyczyn byłego koszykarza NBA. W Chinach dokonał praktycznie niemożliwego

Były koszykarz NBA Jimmer Fredette zanotował kapitalny mecz w lidze chińskiej. Zdobył aż 75 punktów, a mimo tego jego zespół i tak przegrał!

Fredette, który w swojej karierze grał Sacramento Kings, Chicago Bulls, New Orleans Pelicans oraz New York Knicks, był nie do zatrzymania. Rzucił dla Shanghai Sharks aż 75 punktów i na 7,2 sekundy przed końcem dał im prowadzenie 136:134. Na dwa punkty Fredette odpowiedział jednak ,,trójką" Pierre Jackson i górą byli ostatecznie Beijing Fly Dragons.

Warto dodać, że Fredette długo się rozkręcał. Do przerwy rzucił tylko 13 punktów, ale w drugiej połowie grał fenomenalnie. Aż 40 punktów rzucił w IV kwarcie.

- Jestem absolutnie zły ze względu na dzisiejszą porażę, ale co to był za mecz! Jestem dumny z chłopaków za podjętą walkę! - napisał koszykarz w mediach społecznościowych.

Fredette w Chinach rzucił już wcześniej 73 punkty, ale wówczas mecz zakończył się po dwóch dogrywkach. Tym razem 75 "oczek" Amerykanin rzucił w regulaminowym czasie gry.