competition_info=""

logo

NEWSY

Wielki transfer Kinga Szczecin. Była gwiazda EBL wraca do Polski!

Szefowie Kinga Szczecin nie marnują czasu. Po sezonie szybko wzięli się do pracy, by wzmocnić zespół. Udało się im podpisać umowę z Benem McCauley'em, który kilka lat temu błyszczał na polskich parkietach.

 

- Myślę, że jest to bardzo dobry zawodnik. Jestem zadowolony, że po długich negocjacjach udało się nam podpisać kontrakt. Myślę, że właśnie takiego gracza nam brakowało w ostatnich sezonach - mówi Mindaugas Budzinauskas, litewski trener Kinga.

 

Budzinauskas współpracował z amerykańskim podkoszowym w sezonie 2012-2013 w Polpharmie Starogard Gdański. McCauley rzucał wtedy średnio 19 punktów i zbierał 8 piłek z obręczy, będąc gwiazdą ligi.

 

- Jest to niezwykle uniwersalny gracz, który może grać na kilku pozycjach. Bardzo dobrze go znam, bo w przeszłości pracowaliśmy razem. Teraz jest jeszcze bardziej doświadczony. Był jedną z największych gwiazd całej ligi - podkreśla Budzinauskas.

 

Po opuszczeniu Polski McCauley grał w najmocniejszych ligach Europy: w hiszpańskiej (CAI Zaragoza), francuskiej (SIG Strasbourg), tureckiej (Turk Telekom) i ostatnio w izraelskiej (Maccabi Ashdod).

 

Wcześniej umowy z Kingiem podpisali:  Cleveland Melvin, Paweł Kikowski i Dominik Wilczek. Odejdzie zaś Łukasz Diduszko.

http://polskikosz.pl/king-rusza-do-ataku-ben-mccauley-w-szczecinie/

  • OCEŃ

REKLAMA

}