competition_info=""

logo

NEWSY

Wielki fan Lewisa Hamiltona przegrał z chorobą. 5-letni Harry był inspiracją dla kierowcy Mercedesa

Zmarł 5-letni Harry Shaw. Chłopczyk był wielkim fanem Lewisa Hamiltona i był inspiracją dla brytyjskiego kierowcy Formuły 1 przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii.

 

Hamilton przed ściganiem w Barcelonie otrzymał film od Harry'ego. Chłopiec walczący z rzadkim rodzajem złośliwego raka przesłał kierowcy wyrazy wsparcia.  Brytyjczyk wygrał Gran Prix Hiszpanii i po Mercedes wysłał do domu chłopca trofeum za wygraną w Barcelonie oraz replikę oryginalnych rozmiarów swojego bolidu F1! Prezenty miał zostać zlicytowane, a pieniądze pomóc ratować chłopca. Zabrakło czasu.

 

To na pewno była jedna z najlepszych chwil w krótkim życiu Harry'ego. Chłopiec niestety przegrał z chorobą i zmarł w wieku 5 lat.

 

"Harry przegrał 10-miesięczną walkę z ciężką chorobą. Walczył do samego końca, ale jego cierpienia i ból dobiegły końca. Nie sposób wyobrazić sobie życie bez Harry'ego i zostawił po sobie ogromną pustkę. Jesteśmy jednak z niego dumni. Z wszystkiego, co osiągnął w swoim życiu i dziedzictwa, które stworzył, by pomagać innym" - przekazali rodzice Shawa.

 

"Tracimy nasze pierwsze dziecko. Nasza dwuletnia córka straciła brata, którego najprawdopodobniej nigdy nie będzie pamiętać. Dziadkowie stracili pierwszego wnuka. Chcielibyśmy powiedzieć, że zmarł w pokoju, we własnym łóżku, otoczonymi ukochanymi zabawkami i ludźmi, których kochał. Prawda jest jednak taka, że ostatnie tygodnie życia Harry'ego były naznaczone ogromnym bólem. Cierpieniem, którego żaden człowiek nie jest w stanie znieść. Zwłaszcza 5-letni chłopiec" - dodali w oświadczeniu rodzice.

 

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/825672/f1-nie-zyje-5-letni-harry-shaw-chlopiec-stanowil-inspiracje-dla-lewisa-hamiltona

  • OCEŃ

REKLAMA

}