competition_info=""

logo

NEWSY

Skoczkowie na Narodowym? To realny plan!

Już kilkukrotnie pojawiały się pomysły, by zorganizować konkurs skoków narciarskich na Stadionie Narodowym w Warszawie. Teraz temat powrócił, a o konkursie w stolicy marzy prezes PZN Apoloniusz Tajner.

- Pomysł nie został w pełni odrzucony i cały czas bierzemy go pod uwagę. Kolejne możliwości daje nam niedawno otwarty Stadion Śląski w Chorzowie - powiedział Apoloniusz Tajner, cytowany na stronie internetowej Telewizji Polskiej.

Póki co trwają jednak rozmowy w sprawie konkursu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Miałaby na nim powstać skocznia K-90. Śnieg zapewniłaby firmę Supersnow, która już kilka razy pokazała, że niestraszne jej nawet wysokie temperatury. Większym problemem są za to finanse. Organizacja konkursu to koszt ponad 20 mln złotych, a zyski z biletów i praw transmisyjnych nie pozwoliłyby organizatorom wyjść na plus. Dlatego potrzebny jest sponsor.

Konkurs na Narodowym raczej nie odbędzie się w sezonie 2018-2019. Program sezonu Pucharu Świata jest już ustalony. Inauguracja będzie miała miejsce w Wiśle.

Źródło: https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/wideo/31904/skoki-narciarskie-na-pge-narodowym-adam-malysz-mowi-o-jednym-warunku

  • OCEŃ

REKLAMA

}