competition_info=""

logo

NEWSY

Rząd zmienił ustawę. Siatkarze mogą dostać premię za mistrzostwo świata

Sukces polskich siatkarzy w postaci tytułu mistrza świata spowodował, że doszło do prac w rządzie i zmiany ustawy. Teraz premier może już przyznawać nagrody np. sportowcom ze środków rezerwy budżetowej.

 

Rząd zmienił ustawę i zgodnie z przyjętymi poprawkami od 1 stycznia 2019 r. premier będzie miał możliwość przyznawania nagród za wybitne osiągnięcia sportowe, naukowe i artystyczne. Premie będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Warto dodać, że do tej pory takie nagrody mogli przyznawać  ministrowie kierujący działami administracji rządowej, a sam premier nie miał podobnych uprawnień.

 

Dzięki zmianom premier Mateusz Morawiecki będzie mógł spełnić obietnicę, którą złożył siatkarskim mistrzom świata. W trakcie kampanii wyborczej szef rządu zapowiedział, że polska siatkówka otrzyma 15 mln złotych dofinansowania (w tej kwocie zawierają się też premie za MŚ).

 

- To nie jest tak, że Mateusz Morawiecki obiecał pieniądze, których nie może dać. Poprzedni rząd tą możliwość premierowi zlikwidował, bo kiedyś prezes rady ministrów mógł przyznawać nagrody. Premie zostaną wypłacone. Związek złożył wniosek zgodnie z procedurami, a na radzie ministrów temat zostanie załatwiony. Premier będzie miał możliwość wypłaty zgodnie z przepisami - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka w rozmowie z RMF FM.

 

Źródło: https://sport.dziennik.pl/siatkowka/artykuly/585626,rzad-przyjal-projekt-ustawy-ktora-umozliwi-wyplate-nagrod-polskim-siatkarzom.html

  • OCEŃ

REKLAMA

}