competition_info=""

logo

NEWSY

Rio Ferdinand bokserem? Federacja odmawia

Były piłkarz Rio Ferdinand marzył o karierze boksera. Anglik nie będzie jednak miał możliwości wyjścia do zawodowego ringu.

Brytyjska federacja (BBBoc) odmówiła przyznania Ferdinandowi licencji zawodowej. Poinformował o tym sam były piłkarz m.in. Manchesteru United.  - Po powiadomieniu Brytyjskiej Rady Bokserskiej o moim zamiarze ubiegania się o licencję, otrzymałem potwierdzenie, że nie będzie ona rozpatrywać mojego wniosku -powiedział Ferdinand, który dodał, że jest rozczarowany brakiem szansy. Nie ukrywał, że jest to cios nie tylko dla niego, ale też dla wielu osób, które poświęciły swój czas na trenowanie z nim.

Ferdinand ostro zasuwał na treningach pod okiem Richiego Woodhalla, który w przeszłości był mistrzem świata w wadze super średniej. Rio trenował 4 - 5 razy w tygodniu i był coraz lepszy. Nie dostał jednak szansy sprawdzenia się z zawodowym przeciwnikiem.

39-letni Ferdinand karierę piłkarską zakończył w 2015 roku. Przez lata grał w Manchesterze United, z którym odniósł wiele sukcesów, w tym 6 razy zdobył mistrzostwo Anglii. W reprezentacji Anglii zagrał 81 razy.

Źródło: http://www.boxing.pl/forum/newsy/51834-rio-ferdinand-nie-otrzymaa-licencji-bokserskiej-jednak-nie-rezygnuje-z-boksu.html

  • OCEŃ

REKLAMA

}