competition_info=""

logo

NEWSY

Radwańska zbiera siły na Wimbledon

Agnieszka Radwańska nie zagrała w turnieju na Majorce, by lepiej przygotować się do zbliżającego się turnieju w Wimbledonie. Polska tenisistka nadal ma problemy i nie jest gotowa do powrotu na kort. Nie tylko fizycznie.

Radwańska miała być największą gwiazdą turnieju na Majorce organizowanego przez Toniego Nadala. Okazało się jednak, że ze względu na dolegliwości zdrowotne Polka musi zrezygnować ze startu. Krakowianka postanowiła nie ryzykować przed wielkoszlemowym Wimbledonem.

- Zdecydowaliśmy się odwołać najbliższy start, bo zdrowie jest w tej sytuacji najważniejsze. Jest lepiej niż było, ale w dalszym ciągu Agnieszka nie jest w stu procentach gotowa do rywalizacji. Nawarstwiły się różne problemy, do tego uraz kręgosłupa, który pojawił się w kwietniu w Stambule, wciąż daje o sobie znać. Bywają takie chwile, że po prostu trzeba odpuścić - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Dawid Celt, mąż polskiej tenisistki.

Radwańska ostatni mecz zagrał w kwietniu w Stambule. Skreczowała z powodu urazu kręgosłupa. Już ominął ją m.in. wielkoszlemowy Roland Garros. Od tamtej pory tenisistka walczy o powrót na kort, ale... - Teraz nie chodzi o tydzień w tę czy w tę stronę. Wszystko sprowadza się do tego, by być gotowym do rywalizacji w stu procentach zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. A niestety Agnieszka na ten moment nie jest - dodał Celt.

Obecnie Radwańska jest notowana jako 31. kobieca rakieta świata.

Żródło: https://sportowefakty.wp.pl/tenis/760065/agnieszka-radwanska-nie-jest-gotowa-na-powrot-zarowno-pod-wzgledem-psychicznym-j

  • OCEŃ

REKLAMA

}