competition_info=""

logo

NEWSY

Polski lekkoatleta musiał zakończyć karierę. Wszystko przez chorobę

Artur Kuciapski nie zrealizuje swoich sportowych ambicji i marzeń. Polski biegacz jest nieuleczalnie chory i w wieku 24 lat musiał zakończyć karierę lekkoatletyczną.

 

Wróżono mu wielkie sukcesy i medale wielkich imprez. Te nie przyjdą, a największymi osiągnięciami pozostaną wicemistrzostwo Europy w biegu na 800 metrów, młodzieżowe mistrzostwo Europy i brąz w sztafecie na zawodach IAAF World Relays.

 

Pięknie zapowiadającą się karierę Kuciapskiego przerwały problemy z plecami. Zawodnik AZS-AWF zaczął narzekać na coraz silniejsze bóle i w końcu trafił do lekarza. Diagnoza była szokująća.

 

- Od 2 lat miałem problemy z plecami. Z biegiem czasu zaczęło się to przeradzać w straszny ból. Promieniował on od tułowia i nieraz dochodził aż do kostek. Były momenty, że mój stan się poprawiał, przez dzień czy dwa było lepiej, ale potem bóle znów wracały. Pomimo wielu badań nie można było znaleźć powodów tej choroby. Pomógł mi dopiero w Łodzi doktor Jan Sokal. Po prześwietleniu stawów krzyżowo-biodrowych okazało się, że mam zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Zdiagnozowano u mnie, że choroba ta ma podłoże genetyczne. Obecnie jest ona nieuleczalna - opowiada Kuciapski w "Przeglądzie Sportowym".

 

Lekarze nie wykluczali, że lekkoatleta będzie mógł kontynuować karierę. Treningi, mimo leków, sprawiały jednak ból Kuciapskiemu i w końcu musiał podjąć on trudną decyzję o zmianie swojego życia o 180 stopni. Zakończył karierę lekkoatlety, ale ze sportu całkowicie nie zrezygnował. Rekreacyjnie uprawia boks.

 

Źródło: https://www.przegladsportowy.pl/lekkoatletyka/artur-kuciapski-z-powodu-nieuleczalnej-choroby-musial-zakonczyc-kariere/hdlf4qd

  • OCEŃ

REKLAMA

Zdjęcie reklamy
}