competition_info=""

logo

NEWSY

Mistrzostwa świata w saunowaniu?

Nawet w suanowaniu rozgrywane są mistrzostwa świata. Wydawać by się mogło, że Polacy większych szans nie mają chociażby w walce z Finami, ale jednak to reprezentanci naszego kraju odnieśli ogromne sukcesy w ostatnich zmaganiach z gorącem. 

Polacy przywieźli z Niemiec dwa złote medale. Maciej Piczura i Karolina Jarząbek zwyciężyli w konkurencji drużynowej, a Piczura triumfował też w zawodach indywidualnych. Oboje reprezentują Termy Chochołowskie. 

MŚ w saunowaniu trwały w sumie 6 dni, z czego 5 dni poświęcono na eliminacje. W finale wystartowało 8 zespołów, a Polacy w sumie pokonali 31 innych ekip. 

- Jesteśmy oceniani przede wszystkim za techniki rozprowadzania ciepła, budowaniu tego ciepła, za zapachy jakich używamy, jak ich używamy i jak one zostały zaaplikowane i rozprowadzenia w saunie. Za ogólne odczucia związane z show, bo jest to seans - show, czyli seans z elementami teatru i oczywiście jeśli jest to konkurencja drużynowa, to jest oceniana współpraca i zgranie w drużynie - tłumaczy Jarząbek w rozmowie z rmf24.pl.

W konkurencji drużynowej Polacy opowiedzieli między innymi o miłości i przeszkodach, które stają na drodze do szczęścia, z kolei w pokazie indywidualnym Piczura wcielił się w Krzysztofa Kolumba.

źr. https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polacy-mistrzami-swiata-w-saunowaniu,nId,2636605

  • OCEŃ

REKLAMA

Zdjęcie reklamy
}