competition_info=""

logo

NEWSY

Mercedes ogłosi skład na przyszły sezon!

Szef ekipy F1 Mercedesa, Toto Wolff, przyznał, że niemiecka stajna wkrótce może ogłosić obsadę kierowców swoich bolidów na kolejny sezon. Nie powinno być niespodzianki.

Umowy jeżdżących dla Mercedesa Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa wygasają z końcem roku. Nic dziwnego, że ekipa mistrzów świata rodzi różne spekulacje transferowe, chociaż zapowiada się, że do zmian w składzie nie dojdzie. 

Spekulacje rodziły też przeciągające się negocjacje. Szefowie ekipy z bazą w Brackley od zimy rozmawiali z Hamiltonem i nie mogli się dogadać. W końcu się jednak udało. -bWkrótce wszystko będzie gotowe. Podpisanie kontraktu jest znacznie bliżej niż wam się wszystkim wydaje. Nie ma już żadnych negocjacji między nami - powiedział Hamilton zapytany o dalszą współpracę z Mercedesem.

Z kolei pozycja Bottasa miała zależeć od wyników. Szefowie Mercedesa nie są jednak rozczarowani tym, że Fin, który rok wcześniej miał w tym samym punkcie sezonu dwie wygrane, a teraz żadnej, notuje trochę gorsze rezultaty. - W tym momencie nie ma powodu, by zmieniać kierowców - stwierdził Wolff.

Warto przypomnieć, że Mercedes od powrotu w 2010 roku do F1 nie zmienia często kierowców. Nico Rosberg i Michael Schumacher odeszli z własnej woli, decydując się na zakończenie sportowej kariery.

Źródło: https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/762692/mercedes-ma-wkrotce-oglosic-sklad-na-2019

  • OCEŃ

REKLAMA

}