competition_info=""

logo

NEWSY

Kubica znowu w Formule 1. ,,Robert pojedzie nawet tym czymś, co ma być bolidem”

Robert Kubica jest bliski powrotu do Formuły 1. Jego ojciec, Artur, nie ma wątpliwości, że to świetny pomysł. I uważa, że syn świetnie odnajdzie się w wyścigowej elicie.

 

Robert Kubica niedawno przyznał, że podjął decyzję w sprawie przyszłości, ale musi poczekać na odpowiedź Williamsa. Wszystko wskazuje na to, że Polak chce wrócić na tory F1, lecz nie wiadomo, czy będzie mu to dane.

 

Zdaniem Artura Kubicy, ojca polskiego mistrza kierownicy, wszystko zakończy się dobrze. Pomóc w tej sprawie ma Orlen, czyli potencjalny sponsor Kubicy. - Wszystko wskazuje na to, że Robert wróci do ścigania, ale dopóki nie będzie oficjalnego komunikatu zespołu, wszystko jest otwarte. W zeszłym roku też byliśmy blisko, ale w ostatnim momencie ktoś zaoferował duże pieniądze i syn wypadł z gry - powiedział Kubica senior, przypominając, że w zeszłym sezonie do zespołu wskoczył Siergiej Sirotkin, a nie Robert.

 

Artur Kubice nie ukrywa, że jest przekonany, że Robert po otrzymaniu szansy szybko udowodni swoją klasę. Nawet w tak fatalnym bolidzie jak ten od Williamsa. - Trzeba brutalnie powiedzieć, że... nie bardzo jest czym jechać. Samochód jest, jaki jest. (...) Mam nadzieję, że Robert, tak jak kiedyś, nadal jest tym kierowcą, który robi różnicę - stwierdził Kubica ojciec.

 

Źródło: https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/789233/ojciec-kubicy-mowi-o-powrocie-syna-do-f1-bedzie-tak-szybki-jak-kiedys

 

  • OCEŃ

REKLAMA

}