competition_info=""

logo

NEWSY

KSW w Londynie!

Co raz bliżej do kolejnej odsłony Konfrontacji Sztuk Walki (KSW). Tym razem gala nr. 45 odbędzie się w Wielkiej Brytanii na Wembley.

Polska federacja ma w planach wrócić do walk w kategoriach wagowych. Oznacza to jedno, że zawodnicy KSW będą walczyć w swoich kategoriach wagowych, a wynik ich pojedynków będzie miał wpływ na miejsce w rankingu kategorii. W ostatnich latach KSW stosowało umowny limit wagowy dla wielu walk (tzw. Catchweight).

Jednym z powodów takiej decyzji szefów KSW ma być chęć przeprowadzenia walki mistrzowskiej w kategorii średniej (do 84 kg) pomiędzy Mamedem Khalidovem, jako obecnie panującym mistrzem, a zwycięzcą challengera turniejowego pomiędzy Michałem Materlą, Damianem Janikowskim, Scott’em Askham’em. Największą zagadką jest czwarty zawodnik, który miałby wziąć udział w turnieju. Wśród kandydatów wymienia się Marcina Wójcika, który dysponuje silnym uderzeniem. Wykluczone nie jest, że w challengeru swojej szansy nie otrzyma ktoś kto wejście do polskiego giganta miał nie udane. Na pierwszy plan wysuwają się trzy postacie: Rousimar Palhares, Paulo Thiago i Yannick Bahati.

Zdaniem włodarzy KSW do półfinałów może dojść już w Londynie, potwierdza to karta walk. Pewne jest, że Janikowski zaprezentuje się angielskiej publiczności, tak jak i Askham. Jeżeli turniej miałby dojść do skutku już teraz, przy najbliższej gali, to były pretendent do tytułu mistrzowskiego, Michał Materla zawalczyłby z jednym z tych przeciwników. Pikanterii dodaje fakt, że z Askhamem Polak już walczył i przegrał. Na pewno chciałby wziąć rewanż na Angliku.

 

Źródło: http://www.naszemma.pl/news/kolejnym-rywalem-mameda-khalidova-bedzie-zwyciezca-turnieju-ksw-w-kategorii-sredniej/

  • OCEŃ

REKLAMA

}