competition_info=""

logo

NEWSY

Hubert Hurkacz po porażce z Rogerem Federerem: Wierzyłem, że jestem w stanie go pokonać

Hubert Hurkacz rozegrał świetny turniej w Indian Wells. Odpadł dopiero w ćwierćfinale z wielkim Rogerem Federerem. Po starciu z gigantem ze Szwajcarii polski tenisita przyznał, że to była wspaniała lekcja.

 

Hurkacz przegrał 4:6 i 4:6 z Federerem, który w półfinale wygrał walkowerem z kontuzjowanym Rafaelem Nadalem, le w finale uległ niespodziewanie Dominikowi Thiemowi. Polski tenisista ze swojej postawy był jednak zadowolony.

 

- Starałem się walczyć i wierzyłem, że jestem w stanie to zrobić. Roger grał znakomicie w kluczowych momentach. Miałem niewielkie szanse w drugim secie. To była dla mnie wspaniała lekcja - powiedział Hubert Hurkacz, który w drugiej partii nie wykorzystał paru break pointów.

 

- Gra z Rogerem Federerem na tak dużym obiekcie, to coś innego. Mecz nie był jednostronny. Grałem bardzo dobrze. Miałem swoje szanse, co daje mi dodatkową motywację, aby pracować nad sobą - stwierdził 22-latek z Wrocławia.

 

Hurkacz dzięki dotarciu do ćwierćfinału w Indian Wells wzbogacił się o 180 punktów w rankingu ATP oraz o kwotę 182 tysięcy dolarów. Obecnie jest 54. męską rakietą świata. Przed Polakiem już kolejne wyzwanie - Miami Open.

 

https://sportowefakty.wp.pl/tenis/810601/hubert-hurkacz-mecz-z-federerem-to-dla-mnie-wspaniala-lekcja

 

  • OCEŃ

REKLAMA

}