competition_info=""

logo

NEWSY

Formuła 1 jednak nie w Danii

A jednak nie będzie nowego Grand Prix w kalendarzu Formuły 1. Władze duńskiej Kopenhagi po kilku miesiącach rozmów i planów zrezygnowały ostatecznie z ubiegania się o organizację wyścigu u siebie.

Burmistrz Kopenhagi Frank Jensen stwierdził, że organizacja Grand Prix Formuły 1 niosłaby za sobą zbyt duże ryzyko. - Byłem na to otwarty, ale zdałem sobie sprawę, że to wymaga bardzo dużego wkładu ze środków publicznych - dodał Jensen. Oznacza to, że w sezonie 2020 bolidy na pewno nie pomkną ulicami stolicy Danii.

Rozczarowania decyzją nie krył natomiast Helge Sander, były duński minister edukacji. - Jestem bardzo rozczarowany. Osiągnęliśmy już tak wiele. Liberty Media chciało wyścigu w Kopenhadze. Układ toru zaakceptował Charlie Whiting, który stworzył Hermann Tilke. Mieliśmy to w naszych rękach - powiedział. Jego zdanie podzielił Lars Seier Christensen, duński biznesmen. - Ta decyzja jest czysto polityczna. Mogła zostać podjęta 12 miesięcy temu. Zaoszczędziłoby to czasu naszemu małemu, ale utalentowanego zespołowi. Straciliśmy tysiące godzin pracy i miliony dolarów - powiedział.

źr. https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/779043/nie-bedzie-nowego-grand-prix-w-kalendarzu-f1-dania-zrezygnowala

  • OCEŃ

REKLAMA

}