competition_info=""

logo

NEWSY

Fernando Alonso znów na topie!

Fernando Alonso w teamie z Sebastienem Buemim oraz Kazukim Nakajimą wygrał wyścig 24-godzinny w Le Mans. Hiszpan to kolejny kierowca Formuły 1, który przejdzie do historii jako zwycięzca na legendarnym torze.

Alonso debiutował w tym roku na torze w Le Mans i od razu odniósł wielki sukces. Drużyna z Hiszpanem w składzie jechała Toyotą. Dla japońskiego producenta to historyczny, bo pierwszy, sukces w legendarnym wyścigu.

Kierowcy przejechali w sumie aż 388 okrążeń. Drugie miejsce zajął drugi team Toyoty w składzie: Kamui Kobayashi, Mike Conway i Jose Maria Lopez, a trzecia na mecie pojawiła się załoga Rebellion (Thomas Laurent, Mathias Beche i Gustavo Menezes), która do triumfatorów straciła 13 okrążeń.

Po wygraniu w 24 Le Mans Alonso jest blisko zdobycia potrójnej korony w sportach motorowych. Składaja się na nią: wygranie 24-godzinnego wyścigu we Francji, triumf w Grand Prix Monako w Formule 1 oraz zwycięstwo w Indy 500. W tym ostatnim Alonso próbował swoich sił raz, ale nie ukończył wyścigu.