competition_info=""

logo

NEWSY

Amerykanie kpią z regulaminu FIFA

Ostatnie minuty meczu Japonia - Polska na MŚ 2018 byłyu kuriozalne. Azjaci przegrywali 0:1, ale wcale nie zamierzali atakować, ani nawet wchodzić w starcia z Biało-Cserwonymi. Wszystko przez to, że przy prowadzeniu 1:0 Kolumbii z Senegalem w drugim spotkaniu tej grupy, Japończycy mieli awans do 1/8 finału dzięki... klasyfikacji fair play. Po meczu pojawiły się różne komentarze. Z regulaminu FIFA zakpili Amerykanie.

,,USA Today" podsuwa różne pomysły - w większości zabawne - czym zastąpić ranking fair play, który jest stosowany przy równej liczbie punktów i bilansie bramkowym.

Na początek dziennikarze z USA postawili na rozsądne rozwiązanie. Zaproponowali dogrywkę i konkurs rzutów karnych, gdy w fazie grupowej będzie remis. To miałoby spowodować, że nikomu nie będzie uśmiechało się remisować, bo to będzie oznaczało dodatkowy wysiłek w turnieju. Potem Amerykanie poszli jednak już z pomysłami po bandzie. Jednym z nich jest zabawa papier, nożyce, kamień. Innym wybranie po jednym zawodniku z każdej drużyny, którzy potem zmierzą się w grze komputerowej FIFA. Wśród propozycji są też konkurs tańca, gotowania czy po prostu losowanie zwycięzcy. Wszystko, by uniknąć takiego kabaretu, jaki miał miejsce w Wołgogradzie.